Usługi

Zapewniamy m.in.

Organizacja pogrzebu

Zakład Pogrzebowy Kalia organizuje pogrzeby katolickie oraz świeckie. Pogrzeby tradycyjne oraz z urną. Załatwiamy formalności związane z kremacją, która jest dopuszczalna przez Kościół katolicki. Korzystając z naszego Zakładu Pogrzebowego możecie Państwo liczyć na całodobowy odbiór zmarłego z domów, hospicjów, szpitali do chłodni.

Przygotowujemy zmarłego do pogrzebu (mycie, ubieranie i kosmetyka). Oferujemy duży wybór:

  • trumien z drewna litego (dębowe, sosnowe)
  • urny drewniane, metalowe, kamienne, ceramiczne.

Drukujemy – nekrologi.

Zapewniamy oprawę muzyczną (TRĘBACZ, ORKIESTRA). Prowadzimy sprzedaż wieńcy pogrzebowych, wiązanek z kwiatów żywych oraz sztucznych. Rezerwujemy kaplice na modlitwy różańcowe oraz pożegnania. Posiadamy oryginalne karawany mercedes oraz volkswagen. Załatwiamy formalności związane z zasiłkiem pogrzebowym w ZUS-ie, KRUS-ie oraz MSWiA. Pomagamy w uzyskaniu rent rodzinnych zaległych emerytur.

Kremacje

Zakład Pogrzebowy Kalia organizuje pogrzeby z kremacją oraz załatwia wszystkie potrzebne związane z nią formalności.

W naszym Zakładzie jest duży wybór urn metalowych, drewnianych, kamiennych, ceramicznych i mosiężnych. Wybierając pogrzeb z kremacją wymagane są dokumenty takie jak; Skrócony Akt Zgonu, Dowód Osobisty Osoby Zmarłej oraz Dowód Osobisty osoby zlecającej kremację Zakładowi Pogrzebowemu.

Współpracujemy z nowoczesnymi krematoriami w Krakowie „KLEPSYDRA” oraz w Żorach „SACRUM”.

Wiecej informacji ->

Kredytowanie pogrzebu w ramach zasiłków (KRUS, ZUS)
Zakład pogrzebowy Kalia proponuje państwu kredytowanie pogrzebu w ramach zasiłków ZUS, KRUS. Zasiłek pogrzebowy wynosi 4000 zł. Jeżeli koszt pogrzebu wynosi mniej niż 4000 zł, różnica wypłacana jest w dniu załatwiania formalności w Zakładzie Pogrzebowym KALIA. Jeżeli koszt pogrzebu wynoś i więcej niż kwota zasiłku, różnice dopłaca osoba starająca się o zasiłek pogrzebowy w uzgodnionym terminie.
Kosmetyka pośmiertna
Kosmetyka pośmiertna to czynności polegające na przygotowaniu zwłok do ubrania (mycie, golenie zakładanie opatrunków, zamykanie oczu). Po wykonaniu tych czynności, ubieramy zmarłego w ubranie dostarczone przez rodzinę.
Transport za granicę

Transport zwłok z zagranicy to skomplikowana i kosztowna procedura. Do przewozu zmarłych powinien być zaangażowany Zakład Pogrzebowy, który posiada doświadczenie i wiedzę prawa międzynarodowego, zwyczajów i przepisów w poszczególnych krajach. Taka firma zajmuje się wszelkimi formalnościami (pozwoleniami, tłumaczeniami, odprawami granicznymi). Zakład Pogrzebowy Kalia współpracuje z firmami Pogrzebowymi, które trudnią się w sprowadzaniu zmarłego z zagranicy do kraju.

UWAGA! Transport urny może odbywać się dowolnym środkiem transportu z zagranicy z odpowiednim poszanowaniem.

Nagłośnienie ceremonii
Posiadamy profesjonalne nagłośnienie do ceremonii pogrzebowych przeznaczone na samochody pogrzebowe.
Całodobowy transport
Przez całą dobę przyjmujemy zlecenia eksportacji zwłok do chłodni. Odbieramy zmarłych z domów hospicjów i szpitali. Eksportacja zwłok odbywa się godnie i z szacunkiem do zmarłego.
Obramowanie grobów ziemnych
Oferujemy Państwu obramowania grobów ziemnych, tymczasowych z drewna oraz trwalsze plastikowe, krzyże, tabliczki nagrobkowe, ławki cmentarne. Istnieje możliwość montażu po wcześniejszym uzgodnieniu.
Ekshumacja zwłok
Wieko chłodzące
Pomoc w formalnościach